מעצבת פנים מחיפה באהבה

שמי אירנה אלבז ואני מעצבת פנים מחיפה. בתיק העבודות שלי כמה עשרות פרוייקטים של עיצוב ושיפוץ בארץ, וגם בחו"ל.
ניתן כאן לצפות באתר הרשמי שלי

יום שני, 8 באוגוסט 2011

משטחי אבן קיסר למטבח - התרשמות שלי מהמוצר, ביקור במפעל

הוזמנתי ליום עיון למעצבים ואדריכלים בחברת "אבן קיסר".

http://www.caesarstone.co.il/

בחברת "אבן קיסר" אירחו אותי היום, לקחו לסיור במפעל, סיור בחדר "קונצ'טו" וכמובן ארוחת צהריים בקיסריה.
אז הגעתי היום מוקדם בבוקר למפעלים של החברה בקיבוץ שדות ים. לא תיארתי שמדובר במקום כל כך גדול ורציני. בהחלט, איך אומרים, גאווה ישראלית.
המפעל עובד במתכונת 24/7 והבנתי שיש עוד מפעל נוסף בצפון בבר לב. אנחנו היינו במפעל שבקיסריה.
במהלך הביקור שמעתי הסברים על המפעל ועל המוצר.
התמצית: "אבן קיסר" היא חברה בעלת שם עולמי. 80% מהפס ייצור שלה - הולך לחו"ל!!!! חשבתם על זה? תחשבו עוד! 80% - לחו"ל! מאוד אוהבים את "אבן קיסר" באירופה, ארה"ב וקנדה, דרום אמריקה ואסיה. לחברת "אבן קיסר" יש גם חברות בת בחו"ל. ו-20% הנותרים - נשארים בארץ ומפוזרים בין משווקי השיש השונים. אז אותי משמח מאוד כל הסיפור הזה, כי במקום לקנות ייבוא של חומר לא ידוע, ניתן לקנות תוצרת הארץ , משהו בהחלט שווה.
ממה זה עשוי?
תערובת של קוורץ, שרף, פיגמנט ו-2% קטנים של תוספות (חומרים מקשים ודבקים)

גם אני לא ידעתי, אבל יש המון זיופים בשוק. כל מיני משווקים לא אמינים שמוכרים את המוצר שלהם תחת שם "אבן קיסר" כשבפועל זה לוח שמקורו לא ידוע.
על כל לוח שיוצא מהמפעל יש תעודת זהות, וסימן. הסימן נמצא בחלקו האחורי של הלוח, וניתן לזהות אותו גם במטבח שכבר הורכב. הסימון הוא מן סוג של הדפס גלי אפור כהה מאוד, והוא מודפס על כל לוח. לצערי לא ניתן היה לצלם במפעל, אחרת הייתי מראה לכם.
אבן קיסר מגיע ב3- גימורים: מט, מבריק וviento שזה משהו שיש לו אפקט של קליפת ביצה.
רוב הגימורים שנמכרים בארץ - הם בגימור מבריק. מט - לא מוכרים בארץ, אין להשיג. זה הולך לחו"ל. במקום מט בקשו את viento.
מה שפחות אהבתי לשמוע, זה שלוחות האלה נוצרים בחום של 90%. לא שזה כל כך קריטי, אבל סתם חשבתי, מה קורה ללוח שעובר אליו סיר חם של 200 מעלות :)
מה שכן אהבתי מאוד לשמוע - זה בעצם כל היתר: החומר הוא עמיד לשריטוט, מגיע באינסוף גוונים וגימורים, יש לו תעודת כשרות, מתנקה בקלות כולל תבלינים קשים כמו כורכום ופפריקה. והכי אהבתי - יש חדר בקרת איכות, שנעשת על ידי אדם, לא מכונה. כל לוח שיוצא מפס ייצור נכנס לחדר זכוכית, ויושבת שם בחורה מול המחשב, עוברת על כל הלוח תחת פנסים מיוחדים ובסוף נותנת את גזר דינה. לידי ממש אחת העובדות פסלה לוח שהיה נראה לי לגמרי בסדר. למה? כי מצאה בו נקודה קטנה בגוון טיפה שונה בקוטר של חצי סנטימטר. אהבתי שיש רצינות!

לוחות "אבן קיסר" מגיעים ב-4 סדרות

1. סדרת בייסיק - היא הסדרה שמופיעה בכל חנות על סטנד תצוגה.2. סדרת motivo
מגיעה בכל גוון אך יש לה טקסטורה של תנין או תחרה - לבחירה. דמיינו לכם חיפוי קיר לבן תחרה בחדר רחצה שלכם.....


3. סדרת סופרמו - הכי אהובה אלי...יש לה יחסית מעט גוונים אך כל אחד מהם הצלחה, וזה נראה פשוט מדהים. כבר עשיתי מטבחים עם סופרמו.4. סדרת conceto
על הסדרה הזאת חייבים לומר כמה דברים. זה משהו מיוחד במינו. מדובר במשטחי חיפוי עשויים מאבנים טבעיים חצי-יקרים (אגאט, רוז-קוורץ וכו"...)להלן דוגמאות של conceto כפי שצילמתי היום במפעל

קצת הסברים: בהתחלה מגיע אבן חצי יקרה (כן, ממש אלה ששמים לנו בתכשיטים). היא מגיעה למפעל בצורה כזאת
ואז מגיעים אנשי "אבן קיסר" המתמחים בכל העניין של אבנים ומתחילים לחתוך אותם לפרוסות. אחרי שזה חתוך - הם מתחילים להרכיב ממש פאזל מיוחד שיוצר אפקט של לוח conceto. אף לוח לא יוצא דומה לחברו.

 כל לוח ששלפתי - נדהמתי מהיופי של הטבע + יצירתיות של אדם.
לוחות האלה לא מזמינים בחנות - אלא רק במפעל עצמו. הלקוח מגיע למפעל, ומצביע על הלוח שהוא רוצה. ככה קונים, כל לוח שונה לגמרי משני. זאת הסיבה שיש להגיע למפעל.

חידושים: בשנה הקרובה "אבן קיסר" יעשו גם משטחים של ריצוף, וחיפוי, וגם ניתן ליצור כיורים ואמבטיות.
כמו כן עוד מעט יוצאים גוונים חדשים - הסדרת הנוצצת ועוד סדרה שמדמה את ניירוסטה (מאוד יפה!). ראיתי אותם היום במציאות, אך אני לא מפרסמת את התמונות, נראה לי שזה עדיין אסור.
בשורה תחתונה: אני יכולה לומר שאני מרוצה מהמשטחים האלה, מרוצה ממה שראיתי היום, יש חומרים טובים, ידיים טובות שמייצרות את זה לכל העולם, תוצרת הארץ (מאוד חשוב לי!) ואחריות.


נכתב על ידי אירנה אלבז  מעצבת פנים מחיפה http://www.irena.co.il/

התמונות: צילמתי במפעל, וחלק מהן עם המטבחים 

www.irena.co.il

תגובה 1: