מעצבת פנים מחיפה באהבה

שמי אירנה אלבז ואני מעצבת פנים מחיפה. בתיק העבודות שלי כמה עשרות פרוייקטים של עיצוב ושיפוץ בארץ, וגם בחו"ל.
ניתן כאן לצפות באתר הרשמי שלי

יום חמישי, 29 בספטמבר 2011

בריסל (Bruxelles) ספטמבר 2011- טיול בשוק העתיקות ובחנות רהיטים צעירה ומדליקה

www.irena.co.il
חזרתי מבריסל היפה.
היה יום אחד בטיול שהקדשתי לנושא הריהוט. וביום הזה היו 2 סקאלות שונות לגמרי של ריהוט -  אולטרה מודרני לעומת וינטאג'.
בטיול בשדרה louise avenue ראיתי חלון ראווה מעוצב של גלרייה מדליקה ונכנסתי.


היו שם רהיטי יוקרה של ממש, עשויים מחומרים הכי יקרים: שלייפלק, עור, ניירוסטה, שיש, צמר. אסור היה לצלם - אנא תנו לי רספקט על המאמץ והיכולת להפוך בן רגע לפפרצי.
לפניכם שילוב קטלני של ספה מעור משובח ומעליה תמונה של פוטין . אני דווקא אהבתי את הגוף תאורה שבצד ימין, אך אותו תראו בהמשך.


כאן בתמונה שולחן שהמם אותי. השולחן עשוי מרגלי עץ, ומעל זה - פלטה, שהיא בעצם לייסטים מחוברים כמו לגו . הלייסטים עשויים ניירוסטה בגוון בהיר מט. בצד - כיסא מחומר פלסטי ושטיח צמר טבעי - אדום.2 שידות שלייפלק. שימו לב לסידור של רגליות. השידות נפתחות בטאץ'.


כאן גוף תאורה מהמם. נכון שאומרים less is more  - זה המקרהועוד גוף תאורה - לבן אמורפי, אך מעליו רשת (כמו הגרביון של אישה)


את השולחן הזה רציתי לקחת הביתה


גוף תאורה שנדליר פוסט מודרני.


ספה מדליקה - אני מניחה שהיא בת כמה עשרות שנים. אך היא משולבת בטוב טעם עם שלייפלק לבן מבריק.2 תמונות קירוכורסת שערות מכותנה אורגניתאהבתי את הרעיון של ריפוד בכיסא - סרט גומי נמתח שחור עוד גוף תאורה שהוא בעצם מסגרת שחורהעוד שידות עם רגליות משונות, אך כאן בשחור-לבןהנה השולחן עם פלטת ניירוסטה - נכון שהוא פיצוץ ????מזנון פורניר צר וארוך, מאוד אחיד במראה שלו. בכלל שמתי לב שיש נטיה להציג דברים צרים וארוכים לאחרונה. אותה מגמה היתה בתערוכה במילאנו השנה.


שולחן יפה מאוד. בכלל בחנות הזאת היו שולחנות פצצה. לבן שיש על רגלי מתכת כלשהי צבועה בתנוראת הספה הלבנה הזאת בטח כבר ראיתם במגזינים - היא מפורסמת מאוד.
אז מה יש לנו כאן: הרבה שחור-לבן-אדום. זה דווקא שונה מהמגמה שהיתה במילאנו, כשהאפור שלט.  חומרים יקרים מאוד. על מלמין הם בטח לא שמעו. כן יש לי הרגשה שהם הלכו על היקר ביותר, בכל זאת שדרות louise .
מחירים - החל מ-2400 יורו לפריט.

משם המשכנו לכיוון כנסיית Notre Dame - שם לפי הריכולים נמצא שוק העתיקות המפורסם ביותר של העיר. אז הגענו. זה נמצא ב-Place Du Petit Sablon , לצורך העניין. גם שם לא כל כך היה מותר לצלם, אך בכל זאת אני השתדלתי, ולא בשבילי, אלא בשבילכם (כן, אני מדברת כמו פולניה, מה לעשות...)

מקום נחמד. אבל ראינו יותר גדולים ויותר טובים.כרגיל מה ששולט שם - זה כל מיני פיצ'יפקעסאני אהבתי את הדלתות המפורקות האלה. עתיקה אמיתית. מיועד לשחזור כמובן. אך זה הדבר האמיתי.ואת החלון המפורק הזה אהבתי גם


הרבה כלי נחושתושנדליר שווה ממש - נראה טוב ומדוגםבכלל "מחלקת השנדלירים" היתה יפה. היו ממש דברים מעניינים, ישנים מאוד ובמצב טוב.

מגהץ של פעם. היו שמים בו פחם מהקמין ומתחילים לגהץ, כן ....


דברי זכוכית וקריסטל. המוכר טען שזה murano. אך לי היה ספק.רהיטים היו מעט, לצערי. אהבתי את השולחן הקטן שמופיע בצד ימין תחתון של התמונה


שוב פעם מהמחסן של סבתא

 השוק הזה לא מגיע לרמת של השוק בלונדון ובפריז, ובטח לא בדרום צרפת. השוק הוא קטן, חמוד ואפשר למצוא בו מעט מאוד דברים.

אני אמשיך לכתוב על בלגיה בשבוע הבא. יש עוד דברים מעניינים.

כל התמונות בכתבה צולמו על ידי. מי שמעוניין להעתיק - אין לי בעיה, אך נא לשים לינק לבלוג זה מתחת לתמונה, על מנת למנוע בעיות בעתיד. תודה.

בכל מקרה, המייל שלי, כרגיל info@irena.co.il
תגובה 1:

  1. השוק של הסבלון (אגב, הסבלון הגדול. הקטן זה מעליו, הגינה עם הפסלים) הוא קטנצ'יק ומיועד לתיירים בלבד. השוק הגדול והמפורסם הוא המרול (marolles) שמאחורי בית המשפט. שם גם כל האיזור של חנויות העתיקות וכולי.

    השבמחק