מעצבת פנים מחיפה באהבה

שמי אירנה אלבז ואני מעצבת פנים מחיפה. בתיק העבודות שלי כמה עשרות פרוייקטים של עיצוב ושיפוץ בארץ, וגם בחו"ל.
ניתן כאן לצפות באתר הרשמי שלי

יום שלישי, 24 בפברואר 2015

מעצבת, ומה הטעם האישי שלך ?

אנחנו, מעצבי פנים, בדרך כלל מראים את התוצאות של העבודה שלנו עבור אנשים אחרים. בשביל זה היינו צריכים להתחבר לטעם שלהם, וגם לעשות כל מיני סוגים של פשרה. אני שמתי לב, גם אצלי וגם אצל הקולגות שהבתים היפים ביותר מתקבלים כאשר הלקוח כמעט ולא מתערב וההחלטות החשבונות על הצבע והחומר אנחנו מקבלים לבד. אך זה לא קורה הרבה. גם הבתים האישיים שלנו, של מעצבי פנים, לא תמיד נראים 100% הטעם האישי שלנו, בגלל כל מיני סיבות, למשל תקציב מוגבל, או בגלל שיש לנו בני זוג שגם הם יש להם טעם שצריך להתחשב בו וכו".
אני רוצה להראות לכם עבודה של עיצוב שנעשתה בארץ והיא בעיני הכי ישראלית , והיא לגמרי עונה על הטעם האישי שלי.
מדובר בעיצוב של מלון ממילא בירושלים


מה שכי מיוחד בעיצוב המלון הזה בעיני, זה שילוב הזה בין הארץ שלנו, ההיסטוריה, העתיקות, לבין החדשנות שאנחנו חווים כיום. כל זה ביחד בא לידי ביטוי בעיצוב המלון הזה, שנמצא ממש בכניסה לעיר העתיקה.

מעניין הוא, שמי שהיה אחראי על העיצוב והתאמת הפריטים דווקא אינו ישראלי, פיירו ליסוני. http://www.lissoniassociati.com/

האם זה אומר שכדי ליצור משהו שהוא הכי קרוב לנו, ומציג אותנו, אנחנו צריכים לבקש לעשות זאת ממישהו שחקר אותנו ולמד אותנו מהצד? למה מעצב לא ישראלי הצליח ליצור משהו כל כך ישראלי?

קצת תמונות מהמלון, שצילמנו באחד הביקורים


יש ניקיון מדהים בעיצוב של המלון, אין אף פריט מיותר. המלון לגמרי מינימליסטי, אך המינימליזם הזה אינו מבוסס על חומרים סינטטים כמו פלסטיק, קוריאן, וכו", אלא מדובר במינימליזם שמבוסס על חומרים אציליים, טבעיים: עץ, אבן, אריגים טבעיים בטקסטיל.


השילוב של השטיחים האוטנטיים עבודות יד:  אני רואה את זה רק בבתים של לקוחות שמאוד חשוב להם ההיסטוריה, המסורת של המשפחה, אלה שטיחים שעם השנים נעשים יותר ויותר יפים, ויקרים מאוד. יש הרבה מאוד לקוחות , ואפילו מעצבים, שאינם מבינים כמה שטיח כזה מוסיף אופי לחלל, וכמה שהוא סמל סטטוס, אך בדרך כלל זה נובע מחוסר ידע ואי חשיפה לחומרים הכי יוקרתיים , שהם על זמנייםקירות הלובי בחיפוי אבן , החיפוי נעשה בצורה חופשית, אך יוצר משחק גיאומטרי שאפשר להתבונן בו במשך זמן ארוך , שימו לב שהאבן הטבעית אינה אחידה בגוון, וזה גם מה שעושה את הקיר יפה.

מדרגות יציקת ברזל בתוך הלובי, על רקע קירות של ירושלים. עוד פעם השטיחים האלה, כסא מעץ מלא, אחד בלבד, ששובר את רצף


גופי תאורה עגולים יורדים מהתקרה על שרשרת ברזלמבט ממפלס אחד מעל הלובי , לתוך הלוביחדרי המלון מעוצבים בסגנון מודרני, מינימליסטי , אך שוב פעם כל החומרים הם טבעיים בלבד : עץ , אבן, אריגים לא סינטטיים


בקישור הזה http://www.mamillahotel.co.il/gallery/rooms_suites_gallery

וגם בקישור הזה :

http://www.booking.com/hotel/il/mamilla.he.html?aid=329424;label=mamilla-ymMfxCaWfk_g3wRKkZjzcwS59007120558%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t2%3Aneg;sid=70df88ae79ae2a575c15152bd4404b14;dcid=4;ucfs=1;srfid=9bd65841bd415cd3e0b3be630a8efb15e58f18daX1;highlight_room=


ניתן לראות עוד תמונות של מלון, ואיך החדרים עוצבו בפנים, כולל חדרי רחצה מדהימים. 

הפוסט נכתב על ידי אירנה אלבז מעצבת פנים מחיפה www.irena.co.il , תמונות המלון צולמו במהלך החופשות. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה