מעצבת פנים מחיפה באהבה

שמי אירנה אלבז ואני מעצבת פנים מחיפה. בתיק העבודות שלי כמה עשרות פרוייקטים של עיצוב ושיפוץ בארץ, וגם בחו"ל.
ניתן כאן לצפות באתר הרשמי שלי

יום שבת, 19 באוגוסט 2017

חושפת פרויקטים: עיצוב ושיפוץ דירת גג בכרמל הותיק של חיפה

בשנת 2014 נפגשתי לראשונה עם זוג שרכש דירה ישנה באזור היפה של הכרמל. הזוג ביקשו להפוך את הבית למגורים מפנקים, תוך כדי הוספת ממד ויציאה לגג.
בשיתוף פעולה עם מהנדס שטיפל בעניין ההיתרים בוצעו מספר שינויים שביקשתי: לבקשתי שונה מיקום של מדרגות עלייה לגג וכמו כן בוצעו מספר שינויים במחיצות פנים שהוסרו וזזו, וכל זה על מנת "לפתוח" את הדירה לתחושה של גודל, ולהשיג גישה נוחה לגג.
למזלי גם הלקוחות וגם המהנדס זרמו איתי והשינויים שהוצעו הוגשו לאישור .
בשנת 2016 התחלנו בעבודות השיפוץ

בוצע שיפור תשתיות של כל הדירה - החלפת צנרת, חשמל, מדרגות, שדרוג תשתיות גג, התקנת חימום תת-רצפתי באינפרא אדום, פילוס של רצפה לקראת התקנת פרקט.

החומרים נבחרו בקפידה. הלכנו על אריחי חיפוי למקלחת בגדלים לא שגרתיים, ברז תקרתי, מראות מחממות ועוד המון דברים שלא יצא לי לעבוד איתם בעבר, ככה שהדירה היתה באמת מאתגרת.
כמו כן, כל הריהוט בבית שאינו מרופד , תוכנן על ידי מהיסוד ובוצע על ידי נגר הבית

הלקוחות הגדירו מראש מספר דרישות: דירה בגוונים של אפור, סגנון מודרני, שימוש בעץ, שילוב של אוסף פרטי בדירה (ראו בהמשך)

להלן התמונות , שבוצעו על ידי הצלמת אולגה סולן :

שולחן פינת אוכל זה הוכן מפלטות עץ גולמיות על פי הסקיצה שלי . גוף תאורה מעל השולחן - ייבוא מצ'כיה


את המדרגות המוארות הלביש הנגר לבקשתי בשילוב פסי זכוכית ברום ועץ בשלח. האור מוסיף לתחושה של אווריריות

תאורה מעל הדלפק במטבח - חיפשנו את הגופים המון זמן, והגענו לתל אביב. שם מצאנו את הגופים, אך הצבע לא סיפק אותנו. הלקוחות ביקשו את התאורה בצבע כסוף, ואני התעקשתי על שחור בגלל שזה התכתב לי טוב עם ה"ורידים" השחורים של דקטון באי. התאורה הוזמנה על ידי הלקוח בצבע כסוף, אך למזלי בשנייה האחרונה הצבע שונה לשחור כפי שביקשתי


ציור אקרילי על הקיר בוצע על ידי אומנית מוכשרת ביותר, לנה שרייבמן . זה כבר לא פעם ראשונה שאנחנו מכניסים את הציורים המדהימים של לנה לבתים שלנו :


מפסקים אפורים על הקיר נרכשו על ידי הלקוחות בNISKOכל הוילונות בבית נתפרו מהבדים שהובאו מאנגליה ונתפרו ברוסיה על ידי חברה של הזוג. את הבדים בחרנו כאן בארץ מהקטלוג האנגלי


מזנון שעוצב על ידי ובוצע על ידי נגר הבית. צילום אומנותי של פרח פאוני על הקיר בוצע על ידי אולגה סולן, והשתלב נפלא בקיר המזנון והתאורה


חדר רחצה לאורחים. בחדר זו השתמשנו באריחים שלמים בגובה 240 ס"מ, הותקן חימום תת רצפתי, כמו בכל הבית, הותקן ברז תקרתי וחלונות חשמליים. את הנגרות לארון כביסה השלים לנו הנגר על פי הסקיצה שלי.וילונות, כריות וכיסוי מיטה - אותה הזמנה מאנגליה והתפירה של החברה ברוסיה .

קיר של ראש מיטה כוסה בטפט שהוזמן מדנמרק , הטפט אפור עם נקודות ברונזה , ש"מתכתבות" עם מנורות ברונזה על הקיר. את המנורות הרכבנו לפי הבקשה שלנו בחנות תאורה "גלה" מכל מיני חלקים של תאורות שונות.


שידת איפור , מראה, מנורה וכיסא - הכל שייך ללקוחה שמצאה את זה בחנות עתיקות ושמרה לביתה החדש.

ללקוחה אוסף מרשים של נעלים מיניאטוריות מכל רחבי העולם שאספה במהלך חייה. נעלים מזכוכית, ברזל, חרסינה ואפילו עץ - אוסף מרשים שאפשר לחקור אותו שעות. עבור אוסף זה הנגר הכין ארון שחור עם גב מחופה מראה, ותאורה נסתרת ומיקם את זה בחדר עבודה של הזוג, יחד עם עבודת נגרות האחרת שתכננתי לחדר זה.

חדר רחצה השני: מאוד רצינו להגיע למראה של בטון מחומצן. מצאנו אריחים שעונים בדיוק לקריטריון הזה. את החדר משלימים 2 גופי חימום - האחד הוא מראה והשני מחמם מגבות. כיור בטון אפור הוזמן מאיטליה על פי הסקיצה והמידה הרצויה.

בגג הבית הותקן "מטבח החלומות". קירות המטבח חופו בבריקים ובתקרה הותקנו גופי חימום אינפרא אדומים לחורף קר שתמיד שורר בהר הכרמל.
אך הפרגון הגדול ביותר מגיע ללקוחות שלי - נדיר, אך לא היה שום פרט בבית שלא היה מוסכם ביננו! היה לי את העונג לעבוד איתכם. תודה רבה.

צילומים - אולגה סולן http://www.olgasolan.co.il/


הפוסט נכתב על ידי אירנה אלבז, מעצבת פנים מחיפה. לתמונות זכויות יוצרים ואין להעתיק / להשתמש בהן ללא רשות של אולגה סולן או רשות שלי.
ליותר פרוייקטים שלנו בקרו באתר www.irena.co.il


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה