מעצבת פנים מחיפה באהבה

שמי אירנה אלבז ואני מעצבת פנים מחיפה. בתיק העבודות שלי כמה עשרות פרוייקטים של עיצוב ושיפוץ בארץ, וגם בחו"ל.
ניתן כאן לצפות באתר הרשמי שלי

יום שבת, 24 ביוני 2017

5 דברים שכל אחד שעומד לפני השיפוץ צריך לדעת

כל מי שעשה פעם שיפוץ בנכס יודע כמה התקופה הזאת של לפני השיפוץ ותוך כדי השיפוץ היא תקופה לחוצה. אין לנו מספיק זמן, הכסף פשוט מתפזר, הדברים לא תמיד זורמים כפי שתכננו. להלן 5 טיפים שאספתי שיעזרו להבין ולקבל את המצב.


בית בחיפה לפני ואחרי השיפוץ. צילום - אנסטסיה הירש. בעיצובי. 

1. קחו בחשבון - יהיו לכם עיכובים. גם אם מבטיחים לכם שעד לתאריך 1 לאוגוסט תקבלו את המטבח, או גם אם מבטיחים לכם שהספה שהזמנתם מחו"ל תגיע עד ה15 לאוגוסט - קחו את הפרטים האלה בערבון מוגבל. תמיד יהיה איזה ספק שיאחר. או יכול להיות אולי שתוך כדי שיפוץ תיחשף בעיה כלשהי , שלא היתה נראית לעין, וידרש זמן לטיפול בה. תמיד כדאי לקחת כמה ימים של רזרבה לכל צרה שלא תהיה


צולם בתוך דירה שאני מעצבת, שתאריך הכניסה מתעכב בה כבר מעל 8 חודשים מסיבות הקשורות בחברת בניה 


2. תציבו יעדים הגיוניים. אני תמיד אומרת - סוד ההצלחה תמון ביעדים הגיוניים שאנו מציבים. לדוגמה, אני לא אלך לרופא שלי ולא אגיד לו "בואו תגרום לי בבקשה להיות גבוהה ב-10 ס"מ מהגובה הנוכחי".  ככל הנראה הרופא יסביר לי בנימוס שבגיל 40 הגוף כבר לא מייצר הורמון גדילה. ואני לא אגיד לו "אבל תעשה משהו ! אתה רופא!" . ככה גם בשיפוץ.  לא מזמן נתקלתי בתכנון סלון מאוד צפוף וקטן שאין בו אף פינה ישרה ו-2 עמודים באמצע, אחד מהם לא ניתן להורדה, ולא היה ניתן לשבור בו אף קיר, כדי להגדיל אותו. הראתי ללקוחות שלי מעל 5 אפשרויות שונות ומגוונות של העמדת ריהוט, והסברתי שכן, אין מה לעשות, צריך להיות מציאותי, החלל קטן, ואי אפשר להכניס מערכת ישיבה בגודל שהם רוצים ועוד כמה דברים גדולים יחסית לחלל כל כך קטן. "אבל את מעצבת, תעשי משהו" . בסופו של דבר הגענו לסיכום יפה ונוח. אבל הדרך היתה קשה, בגלל שהלקוחות הציבו לעצמם יעדים לא הגיוניים בהתחלה. 
אתם לא תוכלו לרכוש את מטבח החלומות החדש שלכם ב20 אלף שקל, אתם לא תוכלו בשבועיים להתחיל ולסיים שיפוץ מקיף, תהיו מוכנים לקבל את המציאות, את ההגיון, ואת המחירים במשק. 


שיפוץ מקיף הכי קצר מהניסיון שלי: תוך 6 שבועות שופץ טריפלקס 
של 3 מפלסים, מרפסת ענקית, גינה, ו6 חדרים, שיפוץ טוטאלי. 
הפועלים שלי עבדו עם הלשון בחוץ. 

3. תנהלו את הזמן נכון. הזמן שלכם שווה כסף. אתם אנשים עובדים. כאשר לפני 18 שנים לפני החתונה חיפשתי שמלת כלה, נכנסתי לסלון כלות אחד בלבד! לא בדקתי, לא השוואתי, לא חיפשתי. נכנסתי, הסברתי מה אני רוצה, וקיבלתי את זה תפור בדיוק כמו שרציתי בזמן שרציתי. הזמן המצטבר שבזבזתי על שמלת הכלה היה אולי 45 דקות כולל 2 מדידות. 
למה עשיתי זאת ? כי הייתי עסוקה. למדתי באוניברסיטה, עבדתי במשרה תובענית, והחלטתי שאני אנהל את הזמן שלי, ולא הזמן ינהל אותי. הבנתי שכל הסלונים בשדרות מוריה בכרמל נותנים פחות או יותר את אותה רמה, אותה תפירה ואת אותה איכות, והמחירים דומים. אם אבזבז ימים שלמים על החיפושים - אפסיד זמן וכסף שאני יכולה להרוויח בעבודה. והשמלה אולי תיצא 500 שקל פחות, זה כל ה"רווח". לא שווה את זה, טיפשי, מיותר, הפסד. 
כנ"ל גם כאשר אתם מחפשים את חומרי הגמר לבית. אין טעם לעבור בין 5 חנויות. נכנסתם לחנות אחת - שבו , תתרכזו, תקבלו הצעת מחיר, תתמקחו כמה שאתם יכולים ותסגרו. בחנות השניה לא יהיו הפתעות. כמו עם שמלת הכלה שלי. צילומי דירה בנתניה - אולגה סולן הדירה בעיצובי. כל הפריטים בדירה נרכשו 
ביומיים בלבד, בחנויות המתמחות, עבור זוג רופאים שמאוד מעריכים 
את הזמן ואת הכסף שלהם. 

4. אם אתם משפחה רגילה שלא מחליפה בית כל שנתיים - לכו על בחירות סולידיות , גם בגוונים, גם בחומרים. 
אומרים שיש טרנדים והם מתחלפים בממוצע כל שנתיים. פעם היה טרנד של מטבח עם קלפה אדומה. כמה אנשים עשו את הקלפה האדומה, שכיום הם תקועים איתה. כל דבר שהוא טרנד יחלוף, והמוצר ישאר ויפריע. אני מציעה תמיד ללכת על בסיס שקט וסולידי, ומי שרוצה צבעים, דברים טרנדיים - נכניס את זה בפריטים משלימים שקל להחליף. אבל הסביב צריך להיות נייטרלי ואיכותי. 

 צילום - שרון דוידוביץ יצחקי 

 צילום - שרון דוידוביץ יצחקי 

החלל של חדר רחצה וחדר ארונות בעיצוב שלי, הכל תוכנן בצבעים ניטרליים, עשוי מחומרים שיחזיקו הרבה שנים, 
תמיד ניתן להוסיף צבעים ואביזרים אם מתחשק לגוון, מבלי לפגוע בבסיס הסולידי 

5. אל תלכו על הזול ביותר. תמיד בלי יוצא מן הכלל מהניסיון שלי הזול יצא יקר. 
לקחתם קבלן שיפוצים שנתן הצעה הכי זולה ? לא פעם קרה שסעיף ההוצאה "קפץ" באמצע השיפוץ מכל מיני תוספות שהוא לא לקח בחשבון. מישהו אחר לקח קבלן שנתן הצעה זולה משמעותית בכ-30 אחוז מהממוצע , ועם תחילת השיפוץ מצא את עצמו כל יום מגיע ובודק את איכות העבודה, במקום ללכת לעבודה שלו, כי כבר בשבוע הראשון ראה שהקבלן עושה טעויות. קחו את השכר החודשי שלכם, תחלקו אותה לכמות שעות העבודה שלכם, ואתם תקבלו תוצאה שהיא עלות הזמן שלכם. וזה הכסף שאתם תבזבזו על הביקורת אחרי הקבלן שכאילו "חסך" לכם. במקום לצאת מורווחים, יצאתם מופסידים. תשתדלו לקחת מישהו מקצועי, שאתם סומכים אליו, ולא תצטרכו להגיע כל יום לכמה שעות בשביל להשגיח על כל מסמר. 
צילומים - אולגה סולן
דירה בחיפה, עוצבה על ידי לפני שנתיים וחצי. בעלת הדירה הגיעה לאתר בניה פעמים ספורות, 
כי לקחה בעלי מקצוע שניתן לסמוך עליהם, ומביקור לביקור רק השתכנעה
שלא סתם שילמה להם את מלואו הכסף,
הם חסכו לה כאב ראש גדול, זמן, ושעות עבודה שלה שלא בוזבזו. 

הפוסט נכתב על ידי אירנה אלבז מעצבת פנים מחיפה, לביקור באתר לחצו www.irena.co.il
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה