מעצבת פנים מחיפה באהבה

שמי אירנה אלבז ואני מעצבת פנים מחיפה. בתיק העבודות שלי כמה עשרות פרוייקטים של עיצוב ושיפוץ בארץ, וגם בחו"ל.
ניתן כאן לצפות באתר הרשמי שלי

יום שלישי, 20 ביוני 2017

10 דברים בעיצוב הבית שלי שעשו לי חיים קלים

להלן רשימה קצרה ושימושית של 10 טיפים ששדרגו את חיי היום יום בבית שלי

1. ביטלתי את כל המדפים והכנסתי את הכל למקומות סגורים

צילום - אולגה סולן 
את כל המדפים הפתוחים , כולל בחדרי ילדים, סגרתי. זה הקל אלי בצורה מדהימה במהירות בה אנו מסדרים את הבית, זה ביטל את הצורך בניקיון מדפים פתוחים והאבק ושאיבת אבק משורות ארוכות של ספרים. זה גם טרם למראה מסודר יותר בדירה, בצורה ויזואלית.

2. אחרי התעניינות בספרה של מארי קונדו החלטתי שהגיע זמן לזרוק. הוצאתי וחילקתי המון דברים שלא נגעתי בהם יותר משנה אחת. אמרתי לעצמי שאם לא נגעתי שנה, כנראה שלא אגיע יותר לעולם. מארי קונדו אומרת גם, שיצירת מקומות אחסון נוספים דורשת מצד שני הכנסת יותר חפצים, רובם מיותרים, לתוך הבית. היום אני אפילו לא זוכרת מה זרקתי - כנראה שזה היה באמת חסר כל חשיבות אמיתית.

צילום - אולגה סולן 

3. הוספתי וילונות בכל החדרים בלי יוצא מן הכלל, אפילו במטבח . זה שדרג את הבית אקוסטית. זה טיפל בבעיות אור וצל. זה הוסיף לבית אופי ורכות. הוילונות שלי ישרים, פשוטים, בלי ציורים או הדפסים. אני מאמינה שזה הכי יפה.

צילום - אולגה סולן 

4. שדרגתי את הצבע של מטבח לבהיר . אני מאמינה שהמטבח הבהיר הוא לא סתם אופנתי או יפה. יש לו עוד יתרון: לא מזהים אליו את טיפות האבנית. האבנית הזאת נדבקת בכל מקום שנגעו בו מים. פעם בדירה אחרת היה לנו מטבח עץ חום בהיר, וכל טיפת מים שעפה היתה נשארת על החזית. כיום היא גם נשארת, אך לא נראית

צילום - אולגה סולן 

5. הוספתי תאורת קיר . ברור שיש תאורת קיר בחדרי שינה. אבל הוספתי גם בסלון, כדי שנוכל לראות בכיף את הטלויזיה בערב בלי שיפריע לנו אור חזק. התאורה כוללת דימרים. 6. תליתי תמונות. אני מאוד אוהבת קירות צבועים בלבן או אפרפר. פחות מתחברת לטפט. אבל אני אוהבת למלא את הקירות בציורים של אומנים. לרוב אני משאירה את הציורים ללא מסגרת, או עם מסגרת דקה ועדינה. אני לא מתחברת למסגרות עבות עם קימורים עם ציורי נוף בפנים. מעדיפה ציור עם מסר , סיפור או הומור, ורצוי בלי מסגרת. 

צילום - אולגה סולן 7. זרקתי את כל המגנטים מהמקרר. אני לא זקוקה לשום מגנט עם פרטי אינסטלטור, או עם צילום מהחתונה של הבת של החברים מלפני שנתיים. מעדיפה להשאיר את המקרר נקי. רעש ויזואלי מיותר.

8. בחרתי את פרטי הריהוט שלי ככה שיהיו דינמיים וניתנים להזזות מבלי לפגוע בפונקציונליות. לדוגמא: העדפתי במקום ספה פינתית קבועה 2 ספות ועוד כורסא. עכשיו אני יכולה לשנות ולמקם אותם לפי מצב רוח. כמובן שיש בתים עם מבנים מיוחדים מאוד שרק דברים מאוד מסוימים מתאימים להם. אך ברוב הדירות בארץ זה לא המצב לשמחתי.

9. לכל מיטה הבאתי כיסוי מיטה. בעצם עד שלא נולדו הילדים לא הייתי מודעת עד כמה הפריט הזה חשוב. מאז שיש ילדים בבית, עדיף לשמור. כל מיטה בבית קיבלה את הכיסוי שלה, ואף אחד לא ישים לי עכשיו נעלים על הסדין ולא ישב על הכרית שינה במכנסיים שישב איתם קודם בגן שעשועים על האספלט.

10. הבאתי בעל חיים
צילום - אולגה סולן 


טוב, כבר הוכח מדעית לא פעם שמי שמחזיק בעלי חיים בבית חי חיים יותר מאוזנים, בריא יותר, פחות סובל מלחץ דם וכל מיני דברים אחרים. מלבד זאת יותר חשוב פשוט לתת לחיות הזדמנות לחיות. את החתולה שלנו אספנו כשהיתה גורה בת חודש, אחרי שאסף אותה ואת אחותה בחור אחד נחמד מהרחוב שלנו, טיפל בה וחיפש לה בית חם תוך כדי. מישהו פשוט זרק גורי חתולים והוא אסף, טיפל ופירסם שיש לו גורים שהוא מאכיל אותם ושהם מחפשים בית. לא הייתי מודעת עד כמה שמחה זה מביא. היא גם לא מפריעה לתפקוד הבית, חיה את החיים העצמאים שלה בדירה, אוהבת לשבת איתנו בסלון, ומשמח אותי להרגיש שהצלנו חיי חתול שנזרק ויכל למות.

הטיפים האלה באמת פשוטים, אישיים, שלא דורשים מאמצים גדולים, ויכולים להתאים כמעט לכל משפחה.

הפוסט נכתב על ידי אירנה אלבז, מעצבת פנים מחיפה , ניתן לצפות בתיק העבודות שכל פעם מתחדש באתר שלי :

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה